רחוב ח'טיב – סיפור של זיהוי נכון ופעולה

התחדשות והפיכת רחוב ח׳טיב לסמטת בילויים שוקקת

סיפור זה קשור ל:

תגיות

שתפו את הסיפור:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Home » התחדשות עירונית » רחוב ח’טיב – סיפור של זיהוי נכון ופעולה

רחוב ח'טיב – סיפור של זיהוי נכון ופעולה

כבר אפשר לומר שפרויקט ח'טיב הוא פרויקט משנה פרדיגמות, וקובע סטנדרט חדש בנוגע לזיקה בין טופוגרפיה הררית לעסקים משגשגים. רחוב ח'טיב הוא רחוב מדרגות המחבר בין רחוב שיבת ציון לכיכר פריז. בקרבתו נמצאים הכנסייה המרונית, בית המשפט המחוזי, משרדי ממשלה. שיפוץ הרחוב משקף את ההתמודדות של העירייה עם מרחבים כאלה מבחינת תחזוקה נאותה, פינוי אשפה, חידוש ורענון חומרים, בקיצור שיפור פני העיר.

רחוב חטיב חיפה
צילום: אורנה אנג׳ל

הפרויקט כלל תוספת תאורה צבעונית ברחוב שהיה חשוך ולא מזמין, יצירת מקומות ישיבה פתוחים לכול ותוספת צמחייה ושתילת עצים. במהלך העבודה נבנה אמון עם תושבי הרחוב, עם בעלי עסקים קיימים (הבולגרי – חמארה בלקנית, בר יין, רפד, זגג, פיצה, מסעדה מזרחית, תיאטרון) ועם יזמים שפתחו לאחרונה או עומדים לפתוח בקרוב עסקים חדשים (בית ספר לפלמנקו, סניף של חנות סה ג'ולי, מוצרי נייר, סניף חדש של ברדא, סניף חדש של מבשלת הבירה מסירקין). אחד מביטויי האמון היה סגירת הרחוב לרכב על דעת האוכלוסייה המקומית ומציאת פתרונות חניה חלופיים. רחוב ח'טיב נבחר בכוונת מכוון, כדי להתמודד עם האתגרים השונים שהוא העמיד מעצם מבנהו בתהליך החידוש והשיפוץ. הצלחת הפרויקט שהצריך עבודה מורכבת עם התושבים, בעלי העסקים, גורמי התכנון והרישוי בעירייה היא הקטליזטור לפתיחת עסקים חדשים ולשיפוץ ולחידוש של מקומות רבים אחרים ברחבי העיר.

רחוב חטיב חיפה
צילום: אורנה אנג׳ל

עוד סיפורים

קבלו את המגזין חיפה 2030 לתיבת הדואר שלכם עכשיו

לאן חיפה הולכת בעשור הזה? רוצים לדעת באמת? מוזמנים להכניס את האימייל שלכם, לקבל את המגזין של חיפה 2030 ולקרוא על החזון, על תכניות העבודה שבקנה ועל עבודות ההתחדשות שממש עכשיו כבר בעיצומן.

כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה 2021 - 2022

דילוג לתוכן