בואו לקחת חלק בהתחדשות של חיפה

העיר חיפה נכנסה לתהליך מתקדם של התחדשות והתפתחות. בחיפה 2030, היחידה האסטרטגית של העירייה, רואים חשיבות בשיתופי פעולה בין מגזריים ובין-תחומיים שיתרמו לקידום המחקר, היצירה, הבנייה והפיתוח בכל התחומים.

Inabl Rivlin

חיפה 2030 היא היחידה האסטרטגיה של עיריית חיפה. היא הוקמה כדי להגשים את חזון ראש העיר חיפה, ד"ר עינת קליש-רותם. הוא "המגדלור העירוני", העדשה הרואה למרחקים, הגוף שתפקידו להיות עם היד על הדופק, על החזון, ולקדם אותו לפרטי פרטיו ובכל ערוציו. חיפה 2030 מכנסת יחדיו את כל התחומים הבונים עיר רב-תרבותית, מודרנית ומתקדמת ומנחה דיאלוג מתמיד ביניהם, המאפשר עבודה מתואמת ויעילה.

מודל הגוף נשאב ממקומות שונים בעולם שעברו התחדשות עירונית כוללת, ונעזרו בצוות מקצועי לפיתוח העיר. תהליך ההתחדשות עתיד להפוך את חיפה לעיר שוקקת חיים עם מרכזי מסחר ותרבות, המושכים תיירות עולמית, ועם היצע מגוון של מקומות תעסוקה.

לשם כך מופו האתגרים השונים בעיר לפי תחומים: התחדשות עירונית, תיירות, ים ושיט, ספורט, תרבות, תחבורה ונגישות, כלכלה אורבנית ועסקים, פיתוח תעשייה עתירת ידע, התמודדות עם משבר האקלים ופיתוח הטבע העירוני. למדנו כל תחום לעומק, נעזרנו במסדי נתונים ובידע מקצועי ומחקרי וכתבנו תכניות עבודה, כשלנגד עינינו תושבי חיפה, החיים בה, עובדים בה ונהנים ממגוון האפשרויות שעירם מציעה להם.

בטוחני שתכנון מערכתי סדור ויצירתי כאחד, לאור חזון ראש העיר, יביא את חיפה למחוזות חדשים, יאפשר לתושביה חיים טובים ובני קיימא ויציב אותה על מפת הערים המרכזיות והבולטות בין מיטב ערי העולם.

באתר זה תוכלו להתרשם מהחזון שלנו, להעמיק בו, ללמוד על כל תחום ולהתעדכן בתהליכי העבודה, החל בתכנון וכלה ביישום ובעשייה.

מזמינים אתכם להצטרף אלינו!

בברכה,
עו"ד ענבל ריבלין
מְנַהלת חיפה 2030

העיר חיפה נכנסה לתהליך מתקדם של התחדשות והתפתחות. בחיפה 2030, היחידה האסטרטגית של העירייה, רואים חשיבות בשיתופי פעולה בין מגזריים ובין-תחומיים שיתרמו לקידום המחקר, היצירה, הבנייה והפיתוח בכל התחומים.

חיפה 2030 היא צומת שמרכז מידע על כל הפרויקטים המתוכננים או המתנהלים בעיר. חלק מתפקידנו הוא לייצר חיבורים עם מגזרים שונים – המגזר הציבורי, המגזר העסקי, החברה האזרחית ומוסדות המחקר וההשכלה הגבוהה – ולתווך בין ידע לבין משקיעים וצרכים. אנחנו שמחים לשמוע על יוזמות ועל רעיונות של תושבים, בעלי עסקים, חברות עסקיות, חוקרים, ממציאים, יזמים ובכלל.

אנו מזמינים את מוסדות המחקר להציע ידע חדש ורעיונות בני יישום. אנחנו קוראים ליזמים להשקיע בחיפה בתחומי הכלכלה, התיירות, התרבות, להיות חלק מפיתוח וקידום של טכנולוגיות ותהליכים חדשניים, מיזמים חברתיים שיתרמו לפיתוחה של העיר ולרווחתם של תושביה. בשנה האחרונה, לצד השקעה בעסקים קטנים ובינוניים בכל התחומים,
הקדשנו מאמצים רבים לקידום מואץ של שלושה אפיקים כלכליים: הייטק, כלכלה כחולה ותיירות. 

אנחנו קוראים ליזמים להיות חלק מפיתוח וקידום תהליכים חדשניים בחיפה

שלושה אפיקים כלכליים שכדאי להתעניין בהם:

הייטק

חיפה היא מעצמה של מחקר ופיתוח בתחומים טכנולוגיים וערש לידתו של ההייטק הישראלי. היום היא בית לחברות ישראליות ובינלאומיות מהגדולות בעולם, הממשיכות לתת אמון בעיר להרחיב את פעילותן בה. בה בעת חיפה היא גם בית למספר הולך וגדל של סטארטפים, ועיריית חיפה משקיעה בטיפוח אקוסיסטם זה באמצעות תאגיד עירוני שהוקם במיוחד לשם כך, ה-Hicenter. התאגיד פועל לפיתוח יזמות עסקית והייטק בעיר בשני מישורים מרכזיים: תכניות האצה וצמיחה לחברות הזנק ופיתוח פלטפורמה ארצית להשקעות המונים (hicenter.co.il).

כלכלה כחולה

בשנה האחרונה הוכרזה חיפה כמרכז לאומי לחדשנות ימית ולכלכלה כחולה. זהו אחד התחומים הכלכליים המעניינים והצומחים בעולם, המתמקד בפעילות הכלכלית המתנהלת בים ובסמיכות אליו. בימים אלה מוקם בעירייה מערך תמיכה ביוזמות כלכלה כחולה, שידגיש הקמת תשתית ארגונית וקידום שיתופי פעולה. אלה נדרשים כדי לפתח את התחום מתוך ראייה מקיימת וכדי לשלב בו ידע וטכנולוגיות חדשניות. בקרוב יפורסמו פרטים נוספים.

תיירות

רצועת החוף של חיפה עוברת התפתחות מואצת מדרומה עד צפונה: בדרום, מרכזי ספורט, שיט, גלישה ובילוי, ובצפון, בחוף קריית חיים, ריוויירה המתעתדת להציע עירוב שימושים של מגורים, מסחר, מסעדות, בתי מלון (1,400 חדרים סך הכול). בניין שוק תלפיות הנדיר בשכונת הדר עובר שיפוץ שיחזיר אותו לימי תפארתו ויהיה גולת הכותרת של התחדשות הדר כולה. גם רובע העיר התחתית שוקק חיים ויוזמות עסקיות, תרבותיות וחברתיות. מה שקורה בחיפה כבר לא נשאר רק בה, והעיר החלה למשוך תיירים רבים מהארץ ומחו"ל. אפשרויות ההשקעה רבות ומגוונות.

אנחנו מזמינים יזמים פרטיים ועסקיים להשקיע בחיפה ולשמוע על החזון ועל תהליכי הפיתוח שאנו עורכים בעיר. אתם מוזמנים לעקוב אחר תכניות ופרויקטים בשלביהם השונים דרך האתר המתחדש ומתעדכן כל העת וגם לפנות לממלאי התפקידים הרלוונטיים בעירייה ובחיפה 2030.